Kõhumassaaž

Tihti peale ei teatagi, et kõhumassaaž on võimalik või ei julgeta seda küsida, sellest valehäbist võiks aga julgelt üle saada – see on lihtne, õrn kuid tulemusrikas massaaži osa. Eraldi on ka olemas vistseraalne ehk siseelundite massaaž, mida tehakse juba enam ravieesmärgil. See on suunatud otseselt kõhuõõnes olevate organite ainevahetuse parendamisele.

Seda on vajalik teha, kuna keha tava püstise asendi tõttu organeid paigal hoidvad sidemed venivad ning verevarustus halveneb. KõhumassaažSeetõttu võivad ka tekkida teatud lihasnõrkused, millele nagu polekski otsest põhjust – mõtlen siin traumasid, välja venitamist või muud sellist – tihtipeale ei osata välja mõtelda, mis juhtus aga mõni lihas on nõrk ja liigutuse raaadius väike.

Sellisel juhul võib tegu olla siseelunditest tuleneva asendi muutuse probleemiga. Organeid paigal hoidvad sidemed on veninud või on inimene ise midagi paigast ära venitanud ning selle tagajärjel ongi kogu organismi tavategevus häiritud.

Kõhumassaaži eesmärk

Tava massaažiga on aga võimalik võtta ka lihtsatest ning rahulikest kolmest-neljast võttest koosnevat kõhumassaaži, mis kiirendab ainevahetust ning annab märku seedeprobleemidest. Massaaži tehes on tunda kas sooled on liigselt täis ning valulikud või toimib kõik tavapäraselt ning probleemid puuduvad.

Kindlasti tuleks jälgida, et kliendi jalad oleksid põlvedest  kõverdatud – siis on kõhulihased lõõgastunud asendis ning alles siis tohib massaaži teha. Teatud nahavõte, mida kutsutakse “banaani” võtteks aitab näiteks last ootavatel emadel nahka venitada, et ei tekiks hiljem arme. Selline kerge kõhumassaaž on väike kuid tõhus lisa kogu keha töötlemisele, et tulemust veelgi intensiivistada ning parendada.

Kõhumassaaž, toitumine ja seedimine 

Hea võimalus oleks lasta oma massööril ette näidata mõningad võtted ning valmistuda ette ka pühade liigsöömisele. Pühadetoit on Eestimaal üsna rasvane ning tummine, see päädib enamasti raskustundega kõhus ja seedimise aeglustumisega, et seda aega aga nautida ning mitte vaevelda, saab imelihtsa kolme-nelja võttega enda olemist kergendada.

Massaaži boonus on ka veel see, et stimulatsioon on organismile omasem kui mõningad võimalikud apteegist leitavad keemilised variandid, mis seedimist kiirendavad ning leevendavad.

Hoolige enda ja oma lähedaste tervisest – olge uudishimulikud ning tahtke teada oma võimalusi.

Päikest ning positiivsust ja kerget tunnet soovides!

Kelli Palmiste
Eviva OÜ