Massaaž ja müüdid

Nagu igal pool ringleb ka massaaži kohta mitmeid müüte.Eviva rasedate massaaž

1. Raseduse esimesel trimestril ei tohi massaaži teha 

Tohib küll, lihtsalt alaselga võib mõjutada pigem kaudselt, kui otseselt, kuna otsene tugev alaselja massaaž võib kutsuda esile raseduse katkemise. Niiet kui te olete rase ja lähete massaaži – ÜTELGE SEDA MASSÖÖRILE! Ülejäänud keha massaaž on hea pingevabamaks raseduseks. Ka valmistab see keha ette sünnituseks ja sellest taastumiseks, aidates keha muutustega paremini toime tulla.

2. Üks armastatumaid müüte on, et massaaž vabastab keha mürkidest

Mis selle all silmas peetakse on pigem see, et massaaž kiirendab ainevahetust ning suurendab verevarustust organites, mis siis oma tööd selle võrra kiiremini teevad. Siinkohal tuletaks meelde ka puhta vee joomist – kehale igati vajalik ning peale massaaži samuti hea harjumus. On ju massaaž ikkagi passiivse trenni eest ning trennis on veejoomine ju tavaline.

3. Õige massaaž on valulik, siis see ka mõjub

Tegelikult ei pea massaaž olema valus – kui te pole kaua aega massaažis käinud ning on tekkinud korralik pingete kogumik peab massöör sitkete lihaste vabastamiseks tegema mõningaid tugevamaid võtteid. Kui teil aga ei ole valus, on see väga hea ! See tähendab, et teie organism on heas konditsioonis ning massaaž aitab selle hoidmisele kaasa – nautige head, tugevat, valuvaba massaaži.

4. Massaaž on massaaž – ei ole vahet kuhu sa lähed

On küll ning peamine vahe on suunitlusel. Spa massaaž on mõeldudki olema pigem õrn ning rahustav. Massaaž haiglas on aga tehtud oma ala professionaalide poolt ja vastavalt haigele ning tema probleemile. Massöörid salongides varieeruvad spamassööridest kuni massöör-terapeutideni. Viimased on enamasti tugevama käega ning oskavad aidata erinevate juhtude korral, ammutades teadmisi erinevatest massaažiliikidest neid kokku segades vastavalt vajadusele.

5. Massaaž tähendab lihtsalt lihaste mudimist ja lõõgastumist

professional masseur doing  massaging  female neck  in the beauty salonTegelikult teeb massaaž palju rohkem. Mõju ulatub närvide, veresoonte, organite ning sidemeteni välja. Lümfimassaaž võimaldab näiteks alandada paistetust ning kiirendada traumast või operatsioonist taastumist. Samuti on teada tundud fakt, et massaaž parendab inimese immuunsüsteemi. Ka liigeste liikuvus pareneb, tujust ja energia juurdevoolust rääkimata.

6. Massaaž mõjub ainult lühikest aega

Hea massöör suudab oma tööga inimest aidata pikemalt ning mõju võib kesta pool aastat või kauemgi – olenevalt probleemist. Pinges, lühenenud lihased vajavad abi, et lihasmälu muuta jällegi tavapäraseks. Massöör töötleb lihaseid, murdes kokkukleepunud kiude lahti, soojendades, töödeldes ning venitades lihast oma õigesse pikkusesse tagasi. Lühikest aega kestab massaaži mõju aga siis, kui massöör on alles alustanud oma kuuri või on inimesel sundasenditest raske üle saada ja lihaste mälu vajab sellevõrra rohkem tähelepanu ka kliendi enda poolt.

7. Massööri ei tohi segada tema töö ajal

Kui teil on valus, tunnete ennast ebamugavalt või hakkab lausa halb – tuleb sellest massööri teavitada KOHESELT! Kannatamine ei tee asja paremaks. Alati ei saa massöör aru, kui suur kliendi valutaluvus on ning alati ei hakka lihas niiöelda ka vastu, et massöör võiks arvata tegevuse väga ebameeldiva olema. Vahel peab haiget tegema, aga mitte alati.
Lobisemine massaaži ajal on teine lugu. See oleneb juba massöörist endast, kas ta soovib rääkida. Tõsiasi on see, et mida rohkem te lõõgastute ning massaažile keskendute seda enam te tunnetate ning oskate hiljem tehtud tööd hinnata.

8. Massaaž on vastunäidustus vähi korral

Kardetakse, et vähirakud võivad massaaži toimel veelgi enam levida. Praeguseks hetkeks on välismaal mitmeid uuringuid tehtud ja leitud, et see fakt ei vasta tõele. Lisaks oskab professionaalne terapeut vajadusel vähipiirkonda vältida ning massaaž ei ole sugugi ohtlikum, kui igapäevane liigutamine. Kui te aga tunnete ennast ebakindlalt rääkige erinevate arstidega ning konsulteerige massööriga – ei tasu ka karta eri diplomite küsimist, kui tundub, et massööri koolituste jutt ei vasta tõele.

9. Väike massöör ei suuda head, tugevat massaaži teha

Tegelikult ei ole küsimus massööri kaalus või pikkuses. Loeb see mismoodi kogu keha kasutatakse. Ka lühike ning kõhna massöör suudab üles leida kõige valusamad punktid ja suuta need lahendada.

On teil veel mõningaid kuuldusi, mida massaaži kohta arvate, et võiks olla tõsi, kuid pole kindel kas see ikka nii on ? Kirjutage julgelt !

Päikest ning positiivsust
Kelli Palmiste
Eviva OÜ