Pärnu mnt 317, 0 korrus. Kokkuleppel vahemikus E;T;N 17.15 - 20.00; K 9.00 - 13.00

Osgood Schlatter

Tegemist on ülekoormusega, mis põhjustab põletikku ja valu põlvekedra kõõluse kinnituskohal.Enamasti avaldub see tõbi lastel vanuses 11-14, kuna see on aeg, mil lapse kehaline aktiivsus suureneb ja laps jõudsalt kasvab.

Sümptomid: i4588

Valu sääre ülemises kolmandikus, mis avaldub eriti põlvili asendis.
Puutetundlikkus, harvem ka turse
Valu esineb suurel koormusel
Luustumistuuma ebanormaalsel kokkukasvamisel sääreluule jääb iseloomulikult suur köber

Miks ta tekib:

Valu tekib kederluu kõõluse tõttu. Kõõlus, mis jookseb põlvekedra pealt, kulgeb sääreluu ülaossa, kõõlus võib aga hakata ennast sääreluust eemale tõmbama, mistõttu tekib põletik ja valu.

Võimalik on ka, et nelipealihase kinnituskoht sääreluul ei sulgu 9 eluaastaks nagu ta tegema peaks ning kõõluse kinnituskoha ja luu vahele tekib kõhrkude, mis pole seal vajalik, tekitades valu.

Põhjus:

Pole otseselt teada, kuid seostatakse enamasti sportides tekkinud pisitraumadega.

Mida teha?hqdefault

Kuni laps on kasvueas soovitatakse tablettravi, puhkust ning tugisidet. Samuti võib asutada vastavaid põletikke ning valu alandavaid salve. Samuti aitab suuresti kaasa vastav kinesioloogiline teipimine – see alandab valu, põletikku ning aitab paranemisele kaasa. Vahel on ka vajalik operatiivne ravi, kuid see on enamasti kerge ja laps on jalul juba 10-12 päevaga, vaevusi pärast ei tohiks jääda

Info lehtedelt

http://static.inimene.ee/index.php?disease=o&sisu=disease&did=264  ja  http://www.kttape.com/instructions/osgood-schlatter/

Et laps tunneks ennast hästi saab üsna palju ära teha, kui ei soovi koguaeg tablette anda on kinesiotape hea lahendus. Samuti pärast treeningut külma peale panna , kindlasti korralik soojendus enne sportimist ning vajadusel puhkus koos asendraviga.

Terveid põlvi

Kelli Palmiste
Eviva OÜ