Registreeri massaaž‎ile

Liitu Uudiskirjaga

Sinu lihtsad abivahendid lihasjäikusega võitlemiseks

Massaaž on mõnus ja on nii hea kui keegi teine sinu lihasjäikusega tegeleb ilma, et ise väga palju kaasa peaksid aitama. Teistpidi võttes ei ole massaaž imeravim vaid aitab ainult probleemist taastumisele kaasa, kiirendades protsesse ning leides põhjuse algkoldeid.

Selleks, et tulemus jääks püsima peaks jõudma asja tuumani – miks see valu tekkis, kas on tegemist kehva sundasendiga, vana traumaga, ülepingega ? Põhjuseid võib olla palju, kuid abi saab lihtsamatest asjadest kui arvatagi võiks, nagu näiteks tennispall – ainult natukene kannatust ning järjepidevust ja probleemile saab kiire lahenduse. Lisaks ei pea iga kord kellelegi maksma 😉

Millised need abivahendid siis on?

Massaažirull2._massage-420x420_0

Praeguseks hetkeks on poodides olemas juba üsna mitmeid erinevaid rulle, nii nagadega kui ilma, kasutus on aga kõigil üks. See sobib inimestele, kes on hädas lihaspingetega või tahavad pärast treeningut ennast tõhusalt venitada ning lõõgastada. Näiteks on tänu sellele rullile hea masseerida seljapingeid või reie väliskülgi, mis muidu ehk tähelepanu nii palju ei saa.

Leiate väga palju häid juhendeid youtube´st näiteks on üks hea video koos erinevate lihasguppide ja seletusega sellel aadressil : http://bit.ly/1WNjdnI

Tennispall

Nagu ka massaažirulliga saab ühe kuni nelja tennispalliga üsna palju ära teha valusate punktide masseerimiseks. Kui piirkond on suurem pane lihtsalt mitu palli pika spordisoki sisse ja seo ots sõlme ning sul ongi olemas suurepärane vahend alutavate kohtade masseerimiseks.

Palli saab kasutada ka jalatalla jaoks, kui teil või teie lapsel on lampjalad. Mõningaid asendeid ja nippe siit http://bit.ly/28DGvR4

Veega täidetud pudelself-massage-320

Lampjalgsuse puhul või selle ennetamiseks lastel on lisaks harjutustele ka hea jalataldu rullida sooja veega täidetud pudeli abil. Lihtsalt istuge ning rullige jalatalda pärast harjutuste tegemist. Ka kukekannuse puhul on sellisest tegevusest  abi.

Ka saad kasutada vee või liivaga täidetud pudelit hantli asemel harjutuste tegemiseks

Kummilindid

Kõik on näinud mingil ajahetkel kedagi kummilindiga treenimas ja venitamas. See on suurepärane vahend saamaks lahti jäikusest, andes võimaluse harjutusi teha nii kergemalt kui raskemalt kasutades erinevate jäikusastmetega linte, mis on vastavalt raskusastmele värvidega eraldatud. Jällegi leiab palju harjutusi youtube´i vahendusel

Fitnesspall

Nagu nimigi ütleb on see pall mõeldud erinevate harjutuste tõhustamiseks, raskendamiseks ja venitamiseks. Kindlasti on ka kõrvu kostnud soovitus istuda tööjuures mõni tund pallil. Hea on kui istute toolil ja pallil vaheldumisi, vastasel juhul võite oma selga hoopis koormata ning valu juurde tekitada.

Kätele mõeldud kummipallid ja venitajad0000384_happy-face-smiley-stress-ball

Stressimaandamiseks, karpaalkanalisündroomiga toime tulemiseks, taastumiseks mõnest õnnetusest või halvatusest on need head odavad ning lihtsad vahendid, mida saab kasutada pea kõikjal – kodus, tööl, puhkehetkel. Kui tunnete kätes/sõrmedes surinat, kiiret väsimust, valu või muid selliseid tundmusi oleks hea oma lihaseid tugevdada ning kätel taastuda aidata.

Need on ainult mõningad lihtsamad ja tuntumad vahendid, mille abil saate oma rühti korrigeerida, lihasjäikust vähendada, valusid alandada ning ka ennast treenida ilma, et keegi koguaeg teiega olema või te kuskile ise minema peaks.  Veel saate abi kummikuppudest – kuigi seljale panekuks on ikkagi kellegi abi vaja – tasakaalu padjast või lauast, erinevatest asendravipatjadest, mille saate kerge vaevaga ka ise kättesaadavatest vahenditest meisterdada. Näiteks laua alla jalgade toetuseks ei pea ostma eraldi kaldalust vaid võite kasutada ka kõige tavalisemaid raamatuid või kingakarpi.

Selleks, et ennast aidata saate ja tegelikult peaksitegi ise üsna palju ära tegema. Kui harjutustes kindel ei ole konsulteerige kindlasti mõne füsioterapeudi, teadjama treeneri või massööriga. Kõige tähtsam on aga mitte heita meelt – abi on üsna ligidal =)

Püsite terved!

Kelli Koppelmann
Eviva OÜ