Registreeri massaaž‎ile

Liitu Uudiskirjaga

Sinu nägu, akne ja toitumine

Seda, et rämpstoit, alkohol ning suhkur võib näonahka mõjutada on nii ümber lükatud kui ka tõestatud. Praegusel ajal on aga üha enam tehtud teste, mis kinnitavad fakti,et see mis me sööme ja joome mõjutab üsna suurel määral vistrike teket näol. Teadsite te aga seda,et see kuhu vistrik tekib võib samamoodi olla informatiivne, andes edasi häireid meie seedesüsteemis ? On olemas erinevaid näokaarte, mis vähekene erinevad, kuid põhimõte nende taga on sama. Samuti saab ise enda jälgimisega paika panna, milline kaart täpsem on, sest inimesed on veidi erinevad ning ka näo katsumine mõjutab suuremate visrtike teket. Otseloomulikult ei tohiks selle kaardi järgi endale diagnoose panna, kuid kergemaid toidumuutuseid teha ning siis jälgida, kas see töötab võib ikka.

Hiina näokaartChineseFaceReading

  • Otsaesine: põis ning peensool

Põhjustajateks – liigselt rasvane ning töödeldud toit, mille tagajärjeks on aeglane ning ületöötanud seedesüsteem. Liigne lakoholi tarbimine, liiga palju suhkrut hilja õhtul on samuti sujuva seedimise takistajateks ning tekitavad nahal kaose.

Abinõu – toored toidud, piisavalt puhast vett (kindlasti maitsestamata ) alkoholist eemale hoidmine ning piisav uni ja puhkamine. On aeg puhastada oma süsteemi, süüa tervislikumalt ning tooreid toite.

  • Kulmu keskpunkt: maks

Põhjustajateks – nagu ka eelmisel juhul on siin samuti seedesüteem stressist ülekoormuses ning sa ei puhka piisavalt. Ka võid sa olla allergiline teatud toitudele nagu nisu või piimatooted ja/või liigne liha söömine.

Abinõu – jällegi tuleks süüa värsket toitu; liikuda palju värskes õhus, vähendada stressi näiteks minna joogasse, mediteerida või teha kiirkõndi

  • Oim ja kulmud: neerud

Põhjustajad – liigne tubakas, alkohol, kehv lümfi tsirkulatsioon, kõrge rasva tarbimine ja võimalik ka, et nõrk süda.

Abinõu – piisavalt puhast vett, vähendada kohvi , suhkruste jookide ja alkoholi tarbimist. Joo piisavalt kuid mitte liiga palju – jälgi enesetunnet ning ära kohe kindlasti suru vett alla, joo väikeste lonksude kaupa ning alusta poolest lisaliitrist päevas kui sa muidu väga vett ei joo.

  • Nina: süda

Põhjustajad – kõhukinnisus, seedehäired, gaasid, puhitused ja kehv verevarustus. Kõrge vererõhk võib samuti tuua esile probleeme just selles näopiirkonnas.

Abinõu – kontrolli oma vererõhku ja jälgi ka kolesterooli ning vähenda rasvaseid toite. Orgaaniline roheline tee aitab samuti seedimist ning raskete ja kõhukinnisusest tingitud mürgiste ainete välja viimist, ka igapäevane kerge trenn aitab palju.

  • Põsesarnad: kopsud

Põhjustajad – hingamisteede probleemid nagu astma, ka õhusaaste ja suitsetamine. Siin on ka koht kus tumedad rõngad silmade alla tekivad.

Abinõu – hoidu, suitsetamisest, saastatud õhust, sudust ning suurenda oma hapnikutarbimist (mine metsa jalutama)suitsetajana tuleks suitsust loobuda. Treeni ennast värskes õhus ning hoidu vürtsikatest ja rasvastest toitudest.

  • Parem ja vasak põsk: kopsud ja neerud

Põhjustajad – suitsetamine, kehv seedimine, kõhuprobleemid, stress, halvad toitumisharjumused, üleliigne suhkrutarbimine ja võimalikud allergiad

Abinõu – eemalda töödeldud toidud oma igapäevast ja jälgi,et sa kasutad hea kvaliteediga meiki, mis sobivad sinu nahatüübiga. Samuti tuleks tähele panna, et kuna su põsed puutuvad kokku erinevate pindadega nagu padjapüür, telefon ja me ka tihtipeale loeme mõnda artiklit käsipõsakil, jälgi, et pinnad oleksid puhtad ning käed pestud. Ka tuleks pesta oma meigipintsleid ja nuustikuid.

  • Suu ja lõug: kõht

Põhjustajad – söögisedel on liiga rasvane, suhkrune ja sa tarbid liialt stimulante nagu kofeiin ja alkohol. Tasuks jälgida pärast pidustusi, kas suu ümbrus ja lõug on vistrikutega enam kaetud või mitte. Ka liiga palju hiliseid magamaminekuid ning stressi viivad keha hormonaaltaseme muutusteni.

Abinõu – tuleks süüa piisavalt tumedaid rohelisi juurvilju, samuti tuleks juua piisavalt vett.  Kui  keha pole üle koormatud ning ka veetarbimine on piisav aga probleemid ikka ei kao võiks lasta arstil oma hormonaalne süsteem üle vaadata.

  • Lõualuu joon ja kael: hormoonid

Põhjustajad – võib olla, et su keha võitleb bakterite või stressiga. Ümbruse, dieedi või elustiili muutus võivad samuti seda piirkonda enam esile tuua. Naistel võib olla põhjus ka ovulatsioonis.

Abinõu – hoia seda piirkonda puhtana ning viibi värskes õhus. Jooga ja meditatsioon aitavad samuti, lisaks võib võtta ka häid Omega 3-6-9 tablette, kuna need aitavad hormoone tasakaalustada.

  • Kõrvad: Neerud

Põhustajad – liigne soola, vürtside, soodiumi ja liiga vhese vee tarbimine. Vahel võib liigne kofeiini tarbimine samuti vistrike teket mõjutada.

Abinõu – vähenda soola, vürtside ja kofeiini tarbimist ning joo vett.Allalaaditud fail

See näokaart ei ole mitte mingil juhul põhjapanev nahadiagnoos ja ka hiina näokaardid erinevad mõneti. Nii mõnigi faktor nagu meie keskkond, allergiat, hügieen, geneetika, medikamendid ja elustiil võivad väga palju mõjutada; siiski on hea nahka jälgida ning mõista, kust täpsemalt võivad probleemid alguse saada.
 
http://bit.ly/1RgmpEv

Mida nende tähelepanekute järgi võiks teha on  jälgida oma toitumist, juua piisavalt vett ning ennast liigutada – elada tervislikumalt. Vistrikud või mitte, kuid kasu toob see kindlasti =)

Puhast organismi ning puhast näonahka!
Kelli Koppelmann
Eviva OÜ